Integrimi, Rama takon kancelaren Merkel

Read Time:21 Second

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me kancelaren Angela Merkel, në kuadër të  procesit të hapjes së negociatave mes Shqipërisë dhe Bashkimit Europian. Takimi me kacelaren zgjati 30 minuta. Rama thotë se Merkel është një mike e shqiptarëve dhe se ajo ka një predispozitë shumë pozitive kundrejt vendit tonë.

“Shumë i inkurajuar nga vlerësimet dhe predispozita pozitive ndaj Shqipërisë e kancelares Merkel🇩🇪🇦🇱🇪🇺”, shkruan Rama në profilin zyrtar pas të takimit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ekonomia në rënie, PD publikon faktet
Next post Unë i di ku gjenden provat e tentativave për djegien e Parlamentit dhe të Akademisë së Shkencave