Home Politike Meta pret ambasadorin e ri të Sllovenisë, në fokus të bisedës investimet

Meta pret ambasadorin e ri të Sllovenisë, në fokus të bisedës investimet

nga Albina Hoxhaj

Rritja e investimeve ne Shqiperi ishte në qënder të bisedimeve mes presidentit të Repulikës Ilir Meta dhe ambasadorit të ri te Sllovenisë ne Tiranë.

Postimi plotë I Presidentit:

Pata kënaqësinë të pres Ambasadorin e ri të Sllovenisë në Shqipëri z.Peter Japelj, me rastin e paraqitjes së letrave kredenciale. Vlerësuam marrëdhëniet shumë të mira e miqësore ndërmjet Shqipërisë dhe Sllovenisë. Evidentuam mundësitë për të rritur bashkëpunimin ekonomiko-tregtar ndërmjet dy vendeve.🇦🇱🤝🇸🇮”-shkruan Meta, ndërsa publikon foto gjatë takimit me ambasadorin e ri slloven.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!