Nga Ervis Zholi, novamedia.al

Të nderuar miq!

Deklarata e Presidentit Shtz Ilir Meta se shërbimet inteligjente e kishin njoftuar për rrezikun e djegies së Kuvendit në datën 8 qershor 2019, kanë vënë në lëvizje strukturat parlamentare. Deputetët e Komisionit të Sigurisë Kombëtare i kanë kërkuar sqarime kreut të SHISH-it.

Komisioni përbëhet nga akademikët dhe profesorët:

Arben Ndoka

Mark Frroku

Arben Frroku

Armando Prenga

Saimir Tahiri

Arben Çuko

Ilir Beqja (hequr mandati)

Tom Doshi

Aqif Rakipi

Luan Harusha

Pjerin Ndreu (i padenuar por me info proceduriale nga SHKB)

Paulin Sterkaj (po ashtu)

Ulsi Manja (dosja 184)

Damian Gjiknuri (dosja 184)

Vangjush Dako

Elvis Rroshi

Artur Bushi

Artur Bardhi

Termet Peci

Valdrin Pjetri

Agim Kajmaku

Mark Babani.

Sipas gjykimit tim duke qene se cilesia e komisionit eshte e larte, me prekupacionin e drejteperdrejte edhe të kryetares së komisionit të jashtëm Znj. Kodheli nen drejtimin e nenkryetarit te Kuvendit, Muslim Kërriçi, padyshim që përfundimet e tij do të jenë të “gjetura” dhe xhevahiret e tyre do plotësojnë pritshmëritë nga populli shqiptar.