Kryemadhi: Në raste fatkeqësish, fytyrat e politikanëve larg propagandës e politikës

Read Time:51 Second

Kryetarj e LSI Monika Kryemadhi deklaroi se gjatë këtyre diteve, ka qenë në kontakte me njerëzit, por theksoi se e ka princip që në raste fatkeqësish mendon që fytyra e politikanit duhet të jetë sa më larg propagandës dhe politikës.

“Për mua jemi në rrugën e mëkatit nëse përdorim fatkeqësinë e të tjerëve për të bërë propagandë dhe për të bërë fushatë. Sot më shumë se kurrë, shqiptarët më shumë se kurrë kanë nevojë më pak për propaganda, ka nevojë më pak për ato batuta që ndonjëherë janë bajate dhe nervangritëse për njerëzit. Sepse është thjesht një fragment sekondi, një shkrepje aparati për ne politikanët në fatkeqësinë e tjerëve, por janë 24 orë të ditë në shi në të ftohtë, që rrinë ata qytetarë. Çdo gjë e jona në terren ka qenë jo publike. Ne nuk bëjmë asgjë për të përfituar. Ky është një solidaritet njerëzor dhe të paktën për herë të parë unë mendoj që politika duhet të rrijë larg përdorimit dhe shpërdorimit të fatkeqësisë së njerëzve”, tha Kryemadhi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kryemadhi: Nga sot të marrim masa për të mos qenë të papërgatitur, u paralajmëruam por e morëm me shaka
Next post Ftesa e Ramës, Kryemadhi: E shëmtuar, kërkoi të largonte problematikën e mosveprimit