Home Aktualitet I mori jetën familjes së të dashurës së Greg Ramës, ky është pallati gjashtë katësh që u kthye në gërmadhë, çoi drejt vdekjes shtatë persona

I mori jetën familjes së të dashurës së Greg Ramës, ky është pallati gjashtë katësh që u kthye në gërmadhë, çoi drejt vdekjes shtatë persona

nga Albina Hoxhaj

Dosja.al ka siguruar fotot e pallatit 6-katësh pranë Kryqit të Kuq në Durrës, që zuri poshtë shtatë persona natën e tragjedisë duke u marrë jetën.

Bëhet fjalë për pallatin, nën rrënojat e të cilit  vdiqën anëtarët e familjes Reçi: Eduarti, Dolora, Klausi dhe Kristi, e dashura e Greg Ramës dhe Diena Karanxha bashkë me të bijën Esiela dhe nënën e saj.1 / 4

Pallati gjashtëkatësh

Pallati në fjalë është ndërtuar në vitin 1996 dhe pas shembjes së tij pas tërmetti të fuqishëm ka dëmtuar edhe kolonat e një tjetër godine aty pranë. Në këtë pallat dyshohet se janë bërë ndërhyrje në kolonat e tij për të bërë të mundur një panoramë sa më të bukur të njërit prej lokaleve në katin e parë.

Lajme te ngjashme