Plasaritje dhe të çara në mure, termetit s’i shpëtoi as Kuvendi, ja dëmtimet që ka marrë

Read Time:27 Second

Godina e Kuvendit të Shqipërisë nuk i ka shpëtuar tërmetit të 26 nëntorit. Në disa foto të publikuara në rrjetet sociale, shihen qartë plasaritjet që ka marrë godina e Kuvendit.

Lëkundjet e forta të tërmetit me magnitudë 6.4 gradë të shkallës righter kanë shkaktuar çarje dhe kanë plasaritur muret brenda selisë.

Gjithashtu ditën e sotme Ministria e Financave njoftoi sot se dëmtime të shumta janë konstatuar edhe në godinën e Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave, e cila ka pësuar dëmtime shumë të mëdha në strukturën e saj.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tërmeti/ Solidarizohet KE, dhuron 15 milionë euro për familjet e prekura, Von Der Leyen: Konferencë donatorësh për të ndihmuar Shqipërinë
Next post Greg Rama si një det pasi humbi të dashurën nën rrënoja: Kam stuhitë dhe tërheqjet e mia