Braçe: E gjithë vëmendje të përqendrohet tek zonat rurale

Read Time:40 Second

Në mbledhje e jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave z/kryeministri Erion Braçe kërkoi evidentimin e çadrave në zonat urbane për të ofruar për banorët çadra në komode, dimërore.

Braçe tha se “duke parë situatën në territor në kushtet e reja të faktorëve atmosferike të reshjeve të borës dhe të shiut do të doja që gjithë vëmendja e Shtabit të Emergjencës dhe e sektorit të Emergjencave Civile duhet të përqendrohen tek zonat rurale apo periferitë e zonave të goditura ku njerëzit kanë preferuar të rrinë pranë banesave të tyre dhe të strehohen në çadra”.

“Që do të na duhet të bëjmë evidentimin me një herë të atyre çadrave që nuk janë të përshtatshme për këtë kohë dhe të bëhet zëvendësimi i tyre me çadra dimërore që ofrojnë kushte më të mira”, tha ai.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Inxhinierja e ndërtimit: Studim gjeologjik dhe sizmik për çdo objekt
Next post Inxhinierja e ndërtimit apel qytetarëve: Fshini aplikacionin për tërmetet nga telefoni, nuk ka vend për panik