IKMT nis punën, 9 objekte do të shemben pas dëmtimeve nga tërmeti në Durrës

Read Time:48 Second

Pas tërmeti të fuqishëm të 26 nëntorit që goditi vendin  përveç 51 viktimave, nuk janë të pakta edhe dëmet materiale.

IKMT-ja ka nisur punën për shembjen e objekeve në Durrës.

9 objektet e para që janë vendosur për t’u shembur. 
1. Hotel Lubjana (Vijon puna prej pasdites se te dieles)

2. Banesa në pronësi të Burim Bodlli (mbrapa Koralit) lagja 13   

3. Banesa në pronësi të Agron Demirit te Rrota Kuqe lagja 13. 

4. Janë instaluar mjetet dhe pritet të fillojë te Alush Qoli lagja 14 Shkozet.

5 Janë instaluar mjetet te Vladimir Lila, Isuf Kapllanaj dhe Islam Cuni (tre objekte) Shkozet.

6. Janë instaluar mjetet dhe pritet të fillojë te Fatos Kajo Rruga “Zef Serembe”

7. Te Kryqi i Kuq vazhdojnë pastrimet e inerteve.

8. Te pallati te shkolla “dy Gjelat” vazhdojnë pastrimet

9. Te Piceri Gostivari lagja 13 plazh po ndërhyjnë forcat xheniere për të realizuar prishjen me plasje.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “E ndjemë që s’do shiheshim më kurrë”, rrëfimi mes lotësh i gruas së Sajmir Grekut: Vajzën e kishte gjithçka, donte të ikte në SHBA
Next post “Pallatet ku pati humbje jete, janë skena krimi”, Lleshaj paralajmëron nga Durrësi