Rama një lajm të mirë nga Praga:Mbështetje totale për çeljen e negociatave. Genje, genje se dicka do mbetet.

Read Time:49 Second

Kryeministri Edi Rama merr pjesë në Samitin e Vishegradit Çeki nga ku jep edhe një lajm të mirë për vendin dhe hapjen e negociatave.
Rama shkruan se jo vetëm ka marrë mbështetje totale nga vendet e V4 që janë Polonia, Hungaria, Çekia dhe Sllovakia për çeljen e negociatave por edhe një plan veprimi për të realizuar këtë objektiv.

Në Pragë me vendet e V4 (Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia) dhe vendet e Ballkanit Perëndimor – Jo vetëm mbështetje totale nga V4 për çeljen e negociatave të Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut me Bashkimin Europian, po edhe një plan veprimi për të realizuar këtë objektiv strategjik👍”, shkruan kryeministri Rama i cili ndodhet në samit bashkë me ministrin në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj. Edhe kësaj radhe kryeministri nuk i ka harruar atletet e bardha, ndërsa shfaqet në krahë me kryeministren serbe dhe liderët e tjerë të rajonit.

Vendet skeptike ndaj integrimit te Shqiperise ne BE jane HOLLANDA, FRANCA, GJERMANIA etj.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Klithmat anti-presidenciale, Blushi: E Çmendura E. të lexojë raportin final të OSBE/ODIHR
Next post Tirana pa ujë, qytetarët ankohen, bashkia asnjë zgjidhje