Komiteti i Ndërtimit, drejtoresha e Open Data kritika Ramës: Në krah të djathtë s’duhet të kishe Imamin (Bajalldi?), por Guvernatorin e BSH

Read Time:47 Second

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot Komitetin Kombëtar për Rindërtim, ku u bë me dije dhe plani se si do të vijojë puna. Por kjo mbledhje ka ngjallur shumë debat, si në transparencën e fondeve ashtu dhe në njerëzit që janë thirru të jenë pjesë e saj.

Në një reagim në Facebook, drejtoresha e Open Data, Aranita Brahaj, shkruan se pjesë e komitetit duket të ishte dhe Guvernatori i Bankës së Shqipërisë. Sipas saj ky komitet është i pabesueshëm pasi në krah të Ramës, nuk duhet të ishte Elvis Naçi dhe Arbër Hajdari, por Guvernatori dhe Kryeinspektori i ndërtimit.

Ne krah te djathte te Imam (Bajalldi ?). Kryeministri i vetem qe do te rindertoje Shqiperine por harron te ftoje ne tryeze Guvernatorin e Bankes Kombetare. Nese ngre nje komitet per rindertim ne krah te duhet guvernatori i Bankes dhe Kryeinspektori i Ndertimit. As njerzit e thjeshte nuk besojne dot ne pune te mira me kete Qeveri”, shkruan Brahaj.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Shoqëruesi i Metës kërcënon banorin”, Tedi Blushi reagon ashpër
Next post Frika nga tërmeti, eksperti thirrje qytetarëve: Mos flini nëpër makina, paslëkundjet janë normale