Home Aktualitet Frika nga një tërmet tjetër, qindra qytetarë dynden drejt Rinasit, në radhë për të hipur në avion

Frika nga një tërmet tjetër, qindra qytetarë dynden drejt Rinasit, në radhë për të hipur në avion

nga Albina Hoxhaj

Tërmetet e rëna në Shqipëri prej 26 nëntorit po sjellin pasoja të shumta. Përveç marrjes së 51 jetëve dhe qindra të tjerëve që kanë mbetur të plagosur, mijëra banorë janë në ankth dhe panik.

Qytetarët në aeroport

Por shumë të tjerë kanë frikë të jetojnë në Shqipëri dhe kanë zgjedhur të largohen. Gazetari i RTSH, Ilir Karabrahimi, ka publikaur sot disa foto ku shihen qindra nejrëz që janë dyndur në aeroportin Nënë Tereza në Rinas.

Siç shihet të gjithë qytetarët po largohen nga vendi, pasi prej ditësh mijëra njerëz kanë lënë banesat e tyre në Tiranë e Durrës dhe po jetojnë në qytete të tjera në Jug e në Veri të Shqipërisë.

Lajme te ngjashme