Home Aktualitet Sizmiologu Edmond Dushi: E çuditshme do të ishte po të mos kishim pasgoditje

Sizmiologu Edmond Dushi: E çuditshme do të ishte po të mos kishim pasgoditje

nga Albina Hoxhaj

Edmond Dushi sizmolog foli për FaxNews për lëkundjet e vazhdueshme që kanë goditur vendin. Dushi shprehet se këto pasgoditje janë normale dhe se çuditshme do të ishte po të mos kishim pasgoditje.

Sizmiologu tha se duhet të kenë kujdes banorët e zonave tashmë të prekura nga tërmeti.

“Pasgoditjet pas tërmetit të fortë janë normale. E çuditshme do të ishte të mos kishim pasgoditje. Duhet të kenë kujdes banorët e zonave tashmë të prekura nga tërmeti.”-ka thënë sizmiologu Dushi./faxweb/

Lajme te ngjashme