Mbyllja e JOQ, Berisha sulmon gazetarët që heshtën: Heshtje varri, keni humbur lirinë tuaj

Read Time:1 Minute, 15 Second

Ish-kryeministri Sali Berisha ka sulmuar gazetarët që kanë heshtur [as mbylljes së portlait “JOQ”.

Sipas Berishës, ata gazetarë që heshtën janë mendërisht të kastruar dhe kush hesht për lirinë e tjetrit ka humbur të veten.

“Kam ndjekur dje dhe sot mediat e shkruara ato online dhe televizive ne menyre te pabesueshme kam konstatuar nje heshtje varri,”– shkruan Berisha ndër të tjera.

Statusi i Berishës

 Dy fjale per gazetaret e vendit! Miq, nje portal kryesor i vendit, JOQ u fshi nga faqja  e dheut me nje urdher arbitrar te Edvin Kristaq Xhelatit, njelloj si ne Korene e Veriut apo Iranin e Ajetullahve. Ky portal me dhjetra here ka ndermarre sulme te padrejta, ne vleresimin tim edhe ndaj meje por perseri ai ishte ndofta me i pavaruri i ketij vendi. Drejtuesi dhe stafi i tij jane te panjohur per mua. Kam ndjekur dje dhe sot mediat e shkruara ato online dhe televizive ne menyre te pabesueshme kam konstatuar nje heshtje varri. Keshtu qe po kaq e rende sa mbyllja e portalit nga Edvin Kristaq Xhelati me eshte dukur edhe heshtja juaj funeber para ketij akti kriminal. Me kete heshtje nuk mund te mos ju them se deshmoni veten gazetar menderisht te kastruar dhe dua tju kujtoj ketu nje mesim elementar te historise, se ai qe nuk mbron lirine e tjetrit ka humbur te veten. Keni shtrire qafen nen satren e xhelatit. Zoti ju shpetofte! sb

Që prej mbrëmjes së djeshme, AKEP ka vendosur që të mbyllë faqen interaktive JOQ

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Do zihemi kush është më i miri”, Rama batuta për Bashën mes ambasadorëve: Do kemi kohë, ishalla vjen…
Next post “Shikoni vetë çfarë shkatërrimi”, Basha në lagjen 4 në Durrës: Gjendja është e rëndë, nevojat e njerëzve janë urgjente