Braçe i bërtet me sa fuqi ka në kokë: Zoti kryeministër, është e ndaluar… Rama ‘trembet’: Më fal, ndjesë shoku Erion!

Read Time:56 Second

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar banesat e dëmtuara nga tërmeti në Bubq të Krujës, ku ka takuar banorët e pranishëm dhe ka parë vetë nga afër dëmet. Teksa po inspektonte dëmet, Rama ishte i shoqëruar nga zv.kryeministri Erion Braçe, i cili i bërtiti pasi Rama hyri brenda shkollës së dëmtuar.

Biseda Braçe- Rama:

Edi Rama: Kush e ka bërë këtë?

Erion Braçe: Ekspertët e Ministrisë së Arsimit, i ka marrë Ministria.

Edi Rama: Të merren me strukturën

Erion Braçe: Pa hekër, pa kolona, pa asgjë. Shihni si është hapur vrimë ajo aty.

(Rama hyn vetë, tenton të hapë derën).

Bërtet Braçe: Zoti kryeministër, është e ndaluar të hysh brenda

Edi Rama: Më fal, ndjesë, shoku Erion…

51 viktima, 913 të plagosur, 34 në spitalin në spitalin e Traumës, 3 të tjerë për mjekim jashtë vendit dhe 47 të shpëtuar. Ky është bilanci i tërmetit të 26 nëntorit, i cili rezultoi tragjik. Paraditen e sotme humbi jetën Xhesika Biqiku në spitalin e Traumës, pasi kishte 3 ditë në gjendje kome dhe kjo është viktima e parë e shënuar në Tiranë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tërmeti, Rama thirrje Bashës: Është koha për bashkëpunim, të ulemi për shqiptarët, të dëgjojmë propozimet e opozitës
Next post “Hajdeni se do mbushim furgonin”/ Gjykata lë në burg shefin e rendit dhe zjarrfikësin që vodhën ushqimet dhe batanijet për tërmetin