Home Aktualitet Homazhe për viktimat e familjes Lala, i jepet lamtumira e fundit 8 pjesëtarëve, në ceremoni edhe Rama i përlotur

Homazhe për viktimat e familjes Lala, i jepet lamtumira e fundit 8 pjesëtarëve, në ceremoni edhe Rama i përlotur

nga Albina Hoxhaj

 8 arkivolet e familjes Lala kanë dalë nga Pallati i Kulturës dhe janë duke u transportuar për në banesën e fundit. 8 anëtarët e familjes që humbën jetën në tërmetin tragjik të 26 nëntorit 2019, do të varrosen në Durrës. Në ceremoni është edhe kryeministri Edi Rama, i cili është shfaqur i përlotur. Rama shoqërohet nga ministri Bledi Cuci.

Viktimat e familjes Lala:

Sahadete Lala 79 vjeç – (Gjyshja)
Ilir Lala, (i paralizuar) 52 vjeç i fundit qe u nxor nga rrënojat
Marjeta Lala me 4 fëmijët:
Emilio Lala
Dionis Lala 2 vjeç
Dionisa Lala 2 vjeç -binjakë
Amelia Lala 8 vjeç – Vila në Kënetë

Griselda Lala- 22-vjeç (Motra e Ramë Lalës që shpëtoi).

Lajme te ngjashme