Organizim i ç’organizuar

Read Time:1 Minute, 18 Second

Nga Agron Kalaja

Apokaliptike eshte situata qe po kalojme
Por paska akoma me keq.
Ne kete situate e vetmja gje qe nuk
shohim te reagoje eshte qeveria.

Me Pashain e saj ne krye i cili bredh
cader me cader sikur te ishin cadra
plazhi i rrethuar nga nje ushtri me truproja.
Po ashtu bredhin edhe disa ministra qe kur
Jane ne salla komunikimesh zgerdhihen por
kur dalin ne terren si duket nuk harrojne qepet
me vete per te hedhur lotet e krokodilit.

Ky pasha na jep direktiva se si ti mbledhim
Fondet. Na jep mend se si duhet te sillemi.
Kercenon mediat se po perhapin panik.
Bile Bile i ben tjirrje njerezve qe te ndalojne
Ndihmat ne ushqime e veshmbathje.
Frika per lakuriqesine e qeverise ka cekur
Fundin.

C’organizim total i strukturave shteterore.
Struktura te cilat ne raste protestash jane
te gatshme edhe ne oren 4 te mengjesit
te jene ne kembe. Ne cdo vater termeti
Neve shikojme ekipet e shpetimit te miqve
Tane qe perkushtohen me mish e me shpirt
ne shpetimin e jeteve njerezore.

Po shteti jone?
As qen nuk kishte. Fajin e ka opozita.
Fajin e kane mediat.Keshtu pellet pashai
Me tuta ne cdo prononcim per mediat.

Ne keto dite na ben pershtypje edhe
Mugesa e Elisa Spiropeles. Ku mund te
Jete valle?
A mos ndoshta eshte duke pregatitur
Ndonje fjalim madheshtor, per Hamzain,
qe vetem ajo dhe imagjinata e saj nga
turqia di te beje.

Ashtu sic nuk jeni me njerezit ne keto
Momente ashtu do tju fshijne edhe
njerezit nje here e pergjithmone.

Agron Kalaja

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Inxhinierë të ndërtimit dhe arkitektë nga Kosova, në Durrës: Kemi ardhur në mënyrë vullnetare
Next post ‘Asnjë qindarkë qeverisë’! Refreni qytetar që ngriti në këmbë kryeministrin hajdut!