Jo vetëm Durrësi dhe Thumana, ja gjëndja katastrofike në Tiranë

Read Time:51 Second

Jo vetëm Durrësi, Thumana dhe qarku Lezhë. Edhe në zonën e Kombinatit në Tiranë ka dëmtime të mëdha si pasojë e tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit dhe lëkundjeve pas tij.

Denoncimin e bën kryetari i PD për këtë zonë, Dashnor Visha.

Sipas tij, kemi të bëjmë me shtëpi të dëmtuara tërësisht, pallate të pabanueshme dhe banorë që flenë në qiell të hapur.

Ja çfarë shkruan Dashnor Visha:

Situate e rende dhe thirrje per ndihme e nderhyrje urgjente ne lagjet e Kombinatit nga strukturat kopetente te shtetit , vemendje maksimale nga institucionet vendore e qendrore dhe pse jo dhe nga indivite privat, biznese apo kushdo tjeter qe ka mundesine per te kontribuar ne keto dite dramatike nga pasojat e termetit.

Shtepi te demtuara teresisht, pallate qe jane kthyer te pa banueshme , banore qe flene jashte ne qiell te hapur.

Nevoje per çadra rezistente ndaj shiut,

Nevoje per ngrohje, nevoje per ushqime , detergjente e per gjithcka tjeter qe mund ta beje me te lehte situaten qe po kalojne bashkeqytetaret tane .

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Lutje dhe qirinj për viktimat
Next post Tërmeti i parë i 29 Nëntorit vjen në orën 00:01 minuta. Sa ishte magnituda këtë rradhë?