Në përkujtim të 18 vjetorit, te atyre qe humben jeten ne 11 Shtator 2001

Read Time:42 Second
Kanë kaluar 18 vjet që dy avionë të rrëmbyer të udhëtarëve fluturuan në kullat binjake të Qendrës Botërore të Tregtisë në New York City, fillimi i një seri sulmesh të koordinuara kundër Shteteve të Bashkuara nga grupi terrorist al-Qaida në mëngjesin e 11 shtatorit , 2001.
 
Në përkujtim të 18 vjetorit, viktimat dhe të mbijetuarit, si dhe përgjigjet e para dhe vullnetarët që rrezikuan jetën e tyre për të shpëtuar të tjerët, do të nderohen të Mërkurën në Përkujtimin dhe Muzeun e 9/11, i cili u ndërtua aty ku dikur qëndronin kullat binjake . Të gjithë ata që humbën jetën në sulme do të kenë emrat e tyre të lexuar duke filluar nga ora 8:40 e mëngjesit në orën lokale gjatë një ceremonie në muze që është vetëm e hapur për familjet e viktimave por do të transmetohet në internet. 
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Nga: Ervis Zholi, Nova Media.al Arsyet pse opozita duhet të përleshet me pushtetin e sektit “Rilindje”.
Next post Kur është debati i tretë i DNC?