Home Aktualitet Regjistrohet tërmeti i radhës në Shqipëri

Regjistrohet tërmeti i radhës në Shqipëri

nga Editor

Pas disa orësh qetësi, rikthehen lëkundjet e tokës në Tiranë.

Para disa minutash një tjetër tërmet është ndjerë në vend.

Sipas asaj që raporton ESMC, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.1 ballë i shkallës rihter.

Epiqendra ka qenë në detin Adriatik, 10 km në jug-perëndim të Lezhës dhe 50 km nga Tirana.

Thellësia e lëkundjeve ka qenë 8 km.

Lajme te ngjashme