Tola: Të gjithë bashkë mundemi

Read Time:55 Second

Nga Marjon Tola

Pas termetit qe mori shume jete njerezish dhe la pas dhjetera te plagosur dhe deme materiale te medha shume individe , shoqate bisnese po ndihmojne me sa kan mundesit njerezit e prekur nga termeti. Me shume dashuri po bej nje kerkese nje lutje per kryetarin dhe keshilltaret e bashkise Korçe.
I dashur kryetar i bashkise Korçe dhe ju keshilltare. Me shume perulje ju kerkoj qe pagen tuaj mujore si kryetar dhe si keshilltare ta dhuroni per te ndihmuar sadopak njerezit e demtuar nga termeti ne Durres. Nje ndihme sado e Vogel do te thote shume per banoret e durresit dhe Tiranes. Mund te blihen mendikamente , ushqime batanije. Prandaj po ju lutem si i ri , si qytetar i Korces vereni doren ne zemer dhe kontriboni per njerezit qe kan shume nevoje ne keto momente.
Mos ju duket aspak nje heroizem apo sakrifice sublime nese i referohemi nje ekipi te kategorise se dyte qe dhuruan buken e familjeve te tyre (e Jo pak , plot 6 milion , aq sa titullaret e bashkise shpenzojne vetem per veshje “first class”
Te gjithe bashke mundemi .
Faleminderit

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Këngëtari Noizy rrihet nga efektivët e RENEA në zonën e prekur të Durrësit
Next post Konspiracioni” i tërmetit/ Kompanitë e huaja të sigurimeve, “gropa e Kuçedrës” dhe një VIDEO e çuditshme nga Lalëzi