Home Aktualitet Rrëqethëse/ Qytetarët mbushin sheshin ‘Skënderbej’, kapin duart dhe i luten Zotit për të prekurit nga tërmeti

Rrëqethëse/ Qytetarët mbushin sheshin ‘Skënderbej’, kapin duart dhe i luten Zotit për të prekurit nga tërmeti

nga Editor

Sheshi Skënderbej është mbushur në këto momente nga shumë qytetarë dhe besimtarë, të cilët po i luten Zotit për të prekurit nga tërmeti.

Ata janë kapur përdore me njëri tjetrin dhe luten plot shpresë.

Shumë qytetarë kanë nisur sensibilizim e tyre që në momentin e parë kur tërmeti goditi vendit dhe shënoi viktima dhe dëme materiale.

Të gjithë po kontribuojnë, disa me ushqime, të tjerë me lutje dhe shumë me donacione.

Ndërkohë që ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka konfirmoi pak më parë emrat e 28 viktimave të shënuara nga tërmeti i fortë me epiqendër në Durrës, të tjerë persona vazhdojnë të ndodhen në rrënoja.

Ndërkohë, bilanci i të vdekurve sa vjen e rritet fatkeqësisht.

Lajme te ngjashme