Arriti të shpëtonte jetë në Thumanë e Durrës, qeni i FSK heroi i tërmetit

Read Time:23 Second

Qeni që shihni në foto është një nga heronjtë që kanë shpëtuar jetët e njerëzve nën rrënojat e Durrësit dhe Thumanës.

Qeni është pjesë e Njësisë Speciale të Kosovës, që sinjalizoi për shumë persona të ndodhur nën rrënoja nga tërmeti i fuqishëm, që goditi Shqipërinë mëngjesin e djeshëm.

I quajtur Sadak, qeni hero bëri të mundur shpëtimin e një personi dje në Thumanë,  po ashtu gjeti dhe persona të pajetë nën rrënoja para policëve e zjarrëfikësve.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Valë solidariteti me Shqipërinë nga Europa
Next post Thumanë, vijojnë operacionet e shpëtimit