Home Aktualitet Fundoset kati i parë i banesës në Fushë-Krujë, qëndron ‘në këmbë’ pjesa tjetër e shtëpisë

Fundoset kati i parë i banesës në Fushë-Krujë, qëndron ‘në këmbë’ pjesa tjetër e shtëpisë

nga Albina Hoxhaj

Tërmeti i djeshëm solli pasoja të mëdha në qarqet Durrës dhe Tiranë. Deri më tani raportohet për mbi 25 viktma dhe 650 të plagosur por nuk janë të pakta dëmet materiale që kanë shkaktuar lëvizjet e forta të tërmetit.

Siç shihet edhe në foton e mëposhtme është shembur kati i parë i një vile dhe gjithë godina ka lëvizur. Kjo foto  e publikuar nga JOQ, duket si joreale, por fatkeqësisht është e vërtetë.

Lajme te ngjashme