Home Aktualitet Të shtrirë në rrugë, dyshekë në trotuar/ Ku e kaluan natën shqiptarët nga frika e një tërmeti të fortë

Të shtrirë në rrugë, dyshekë në trotuar/ Ku e kaluan natën shqiptarët nga frika e një tërmeti të fortë

nga Albina Hoxhaj

Shqiptarët ende janë të frikësuar pas tërmetit të madh që ka shkaktuar deri më tani 26 viktima dhe qindra të plagosur.

Pas lëkundjes së fortë të orës 03:55 minuta, kanë vijuar lëkundjet edhe më vonë por me një intesitet më të ulët.

Shumë banorë të Tiranës dhe Durrësit kanë kaluar natën jashtë. Disa kanë fjetur nëpër makina, disa në çadra dhe shumë të tjerë në rrugë.  

Lajme te ngjashme