Home Aktualitet Kaba: NËSE DO KISHIM NJE SHTET NORMAL…

Kaba: NËSE DO KISHIM NJE SHTET NORMAL…

nga Editor

Nga Dritan Kaba.
Nese do ishte nje shtet normal, sot Ne do kishim shume me pak viktima! Te pakten tre nga godinat e rrezuara ishin shenjuar si te pabanueshme!!!
Kush mban pergjegjesi per kete?
Nje i papergjegjshem qe del vetem mban llogje e nuk ben asnje pune. Nuk mban asnje pergjegjesi, por vetem aktron. Paaftesia tek ky kryeminister eshte uleritese, kjo nderlidhet me padijen e plote se si funksion nje shtet normal dhe behet vrastare per shtetasit kur bashkohet me arrogancen e nje ekipi “aktoresh” te shpifur.
Per kete qeveri çdo gje eshte loje me kamera, edhe jetet e njerezve te tilla jane per ta, ndaj Emergjencat Civile ishin me te varfera she me pak te pajisura sa shtepia me normale ne fshat! Edhe ata kane me shume vegla ne dispozicion!!!
Sa me gjate keta te papergjegjshem ne pushtet aq me shume jete shqiptaresh do humben me pa te drejte dhe per pasoje e nje qeverisjeje sa te paafte, aq eshe kriminale!
P.S. kush thote nuk eshte koha per politike a ku e di une se çfare idiotesishe te ketij lloji eshte ne rastin me te mire i mbytyr nga propaganda boshe, ne rastin e keq nje rilindas bashkepunetor me kete vrasje te paralajmeruar qe ndodhi te pakten ne tre godina ne Durres dhe Thumane.

Lajme te ngjashme