Home Aktualitet Kimete Berisha i reagon ashpër Edi Ramës për taksën e Rrugës së Kombit

Kimete Berisha i reagon ashpër Edi Ramës për taksën e Rrugës së Kombit

nga Editor

Publicistja Kimete Berisha ka reaguar ndaj kryeministrit shqiptar Edi Rama për taksën e Rrugës së Kombit.

Berisha përmes një postimi në Facebook, ka kërkuar që të pezullohet kjo taksë, sidomos për shqiptarët e Shqipërisë që po strehohen në Kosovë, pasi thotë se askund në botë nuk ndodh me pagu gjobë për humanizëm, për shpëtim dhe për mbijetësë.

“Ku keni pa ju kështu, gjithë ky zullum që bën qeveria shqiptare kundër popullit tonë të varfër e s’ka kush na mbron prej kësaj padrejtësie”, shkruan Berisha në Facebook, transmeton gazeta “Bota sot”.

Ajo gjithashtu ka shkruar edhe për ndihmat, ushqimin për viktimat e tërmetit në Shqipëri ku thotë se je i detyruar të paguash gjobë edhe për ato.

“Me na ndal nuk mundeni, për atë kufi u dhënë gjak, e po i bën kush hesap paret e haramit rënd, s’ka kufi që nuk e kapërcen Kosova për me dalë andej”, shkruan tutje ajo.

Ky është reagimi i saj:

Ne duaj ty e ti duaj veten-s’shkon.

Pezulloje taksën e Rrugës së Kombit për shqiptarët e t’u më së pari, që po strehohen në Kosovë, sepse askund në botë nuk ndodh me pagu gjobë për humanizëm dhe gjobë për shpëtim, me pagu gjobë për mbijetesë.

Ku keni pa ju kështu, gjithë ky zullum që bën qeveria shqiptare kundër popullit tonë të varfër e s’ka kush na mbron prej kësaj padrejtësie.

Në daç me pshtu shpirtin- paguaj gjobë.

Në daç me çu ushqim për viktimat e tërmetit në Shqipëri-je i detyruar t’ia paguash gjobën një krimineli aty që e ka vendos një rampë të krimit dhe plaçkitkes, si postblloku i Nedakovcit në kohë t’Serbisë.

Me na ndal nuk mundeni, për atë kufi u dhënë gjak, e po i bën kush hesap paret e haramit rënd, s’ka kufi që nuk e kapërcen Kosova për me dalë andej.

Por është turp që edhe prej ndihmave humanitare me rras ju gushën e krimit.

P.S. S’kemi luks me lu ‘lojna’ se mundet njeri mos me ua pagu atë gjobë krimi. Thjesht m’i lënë ndihmat te kufiri le të vjen Edi Rama le ti merr.

Lajme te ngjashme