Zbret në Rinas avioni rumun me 54 ushtarakë dhe qen të specializuar për kërkime njerëzore

Read Time:12 Second

Sapo ka mbërritur në Shqipëri, nga Rumania, Detashmenti i Specializuar SAR, që ka zbritur në Rinas me një avion 2 C-130 Hercules.

Ky Detashment përbëhet një nga personel prej 54 vetash si edhe katër qen të mirëtrajnuar për kërkime njerëzore.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Basha falenderon njësitë speciale nga Kosova dhe Greqia: Angazhim me zemër për të shpëtuar njerëzit me pajisjet e duhura
Next post Kryetari Basha pranë familjes Lala në Durrës. Situatë dramatike në rrënojat e banesës.