Publikohet lista e plotë e të gjithë pallatëve që janë të papabanushëm në Durrës

Read Time:1 Minute, 43 Second

 Tërmeti 6.3 ballë me epiqendër në Durrës ka shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Përveç pallateve, hoteleve dhe shtëpive të shembura, shumë të tjera janë kthyer në të pabanueshme.

DurrësLajm ka publikuar të plotë listën e pallateve të shpallura të pabanueshme në qytetin bregdetar, të hartuar nga pushteti vendor.

Pallatet e pabanueshme nga tërmeti në Durrës:

Zona Shkembi Kavajes

 1. Pall. Besnik Qoshja pall. 62, rr. Iliria
 2. Carje muresh
 3. Plasaritje fasade
 4. Konstruksioni ok, vetem ka cedim te lehte kafazi i shkalleve.
 5. Ka leviz drejtimi i pallatit dhe ka shtypje muresh ne krahun lindor
 1. Pall. 61, rruga Iliria Aurel Toska 0672511828
 2. Konstruksion ok
 3. Carje muresh ne fasaden jug dhe te brendshem.
 1. Pall. 63, rr. Iliria
 2. Konstruksioni ok
 3. Ka levizje ne drejtim qe ka krijuar shtypje e carje muresh te brendshen dhe fasade.
 1. Pall. 64, rruga Iliria Restorant Troplini.
 2. Ka carje muresh.
 3. Ka levizje qe ka krijuar carje e rrudhim muresh.
 4. Ka carje ne konstruksionin e shkalleve.
 1. Pallati 60, rr. Iliria, Ramazan Dollaku 0682027366
 2. Levizje niveli
 3. Carje muresh
 4. Konstruksioni ok.
 1. Vila 59, rruga Iliria, Ramazan Dollaku 0682027366
 2. Carje muresh
 3. Konstruksion ok

Pall. 58 jeshil. Rr. Iliria

 1. Plasaritje fasade
 2. Plasaritje muresh
 3. Ka leviz drejtimi duke krijuar carje dhe rrudhosje
 4. Ka plasaritje te shkalleve.

Benilva 1 dhe 2

 1. Carje muresh
 2. Plasaritje fasade
 3. Konsteuksioni ok

Hotel Rinia

 1. Carje muresh
 2. Plasaritje fasade
 3. Konsteuksioni ok

Hotel Belkonti

 1. Ok

Belvedere bamboo para hotel marine

Valter Cakerri +355686122186

 1. Ka nje kollone te thyer.
 2. Plasaritje fasade
 3. Konsteuksioni eshte ok pervec 1 kollone ne cep te thyer.

Vila Daniele

Nikolla Comashi 0682187980

 1. Ka kollona te demtuara qe jane thyer.
 2. Carje muresh
 3. Plasaritje fasade.

E pabanueshme

Inn Hotel, Nuredin Salillari, 0695313965

 1. Carje muresh
 2. Plasaritje fasade
 3. Ka nje kollone ne kuzhine te plasaritur

Arben Brameta ish hotel titanik

 1. Ka kollona te thyera dhe mund te rrezohet duke demtuar pallatin tj.

Krenar Sulaj, pallati Big Market, 0699199083

 1. Konstruksion i thyer.
 2. Plasaritje fasade

Nuk mban asnje person brenda dhe eshte me rrezik per objektet e tjera

Ismet Beqiri, 0696424135

Pallati me thyerje kosntruksioni

 1. Jane 4 pallate te pariparueshme qe jane rrezik per tjeret.

Nikoleta Cako, 0697665505

Pallat i banuar

 1. Ka demtime te mureve
 2. Ne katin 0 ka thyerje te shkalles.

Gezim Deliallisi, 0697459752

 1. Konstruksion i thyer i kollonave

Objekt ne rrezik

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Shefin e KCK-se ne SURREL e lajmerojne ne oren 7AM qe ka rene termet/ Shteti i pa fuqishem, shtet i mbaruar.
Next post E dëshpëruar e duke qarë tek Trauma, gruaja takon Ramën: Zemra nonës, 15 vjeçe mbesa e kam këtu…