Situata nga tërmetet, Meta anulon pritjen shtetërore të 28 Nëntorit

Read Time:32 Second

Nisur nga situata e rëndë e fatkeqësisë natyrore që goditi vendin Presidenti Ilir Meta ka vendosur të anullojë Pritjen Shtetërore organizuar me rastin e ditës së Flamurit dhe Festës së Pavarësisë planifikuar për në datën 28 Nëntor 2019, në orën 19:00, në Pallatin e Brigadave, Tiranë.

Vendimi i Presidentit Meta vjen nisur nga situata e rëndë e fatkeqësisë natyrore që goditi vendin dhe që për fat të keq shkaktoi humbje jetësh të qytetarëve, plagosje dhe dëme të jashtëzakonshme materiale.

“Po ashtu edhe nisur nga rëndësia prioritare e përqendrimit të të gjitha forcave e energjive për të përballuar pasojat katastrofike të kësaj tragjedie”, tha Meta.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Macron, mesazh në gjuhën shqipe: Franca është sot solidare me Shqipërinë
Next post Dendias: Greqia do të ndihmojë në çdo lloj mënyre Shqipërinë në këtë situatë të jashtëzakonshme