Tragjedi nga tërmeti, Rama: Dimri s’kalohet nën qiell të hapur, marrëveshje me hotelet për strehim

Read Time:28 Second

Edi Rama shkruan: Dimri nuk kalohet dot as nën qiell të hapur e as në tenda, prandaj qeveria do të nënshkruajë një marrëveshje me strukturat hoteliere të Durrësit, Kavajës dhe edhe Vlorës po të jetë nevoja, që të gjitha familjet e mbetura pa çati, të strehohen në kushte optimale, të shërbehen në kushte optimale, t’i kalojnë edhe festat e fundvitit në kushte optimale bashkë me fëmijët e tyre, ndërsa këta të fundit jo vetëm të mos jenë të detyruar të braktisin shkollën asnjë ditë, po edhe të mësojnë në kushte optimale

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post 27 Nëntori shpallet ditë zie kombëtare
Next post ‘Tutemi se vdes, e mbesim jetima’/ Poezia që duhet të lexojë çdo shqiptar në këto momente të vështira: Shqipnia, veç ty t’kemi