Të tjera lëkundje të forta, tërmeti shkund sërish vendin

Read Time:49 Second

 Të tjera lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në vend, ku është rikthyer edhe një herë paniku tek qytetarët

Sipas të dhënave të para mangnituta ka qenë 4 dhe epiqendra e tërmetit ka qenë sërish në Adriatik.

Të dhënat e tërmetit

21 të vdekur, mbi 600 të plagosur, dhe dhjetëra të tjerë nën rrënoja, është ky bilanci i një ditë që do të mbahet mend gjatë si tragjedia e 26 nëntorit 2019. Epiqendra e tërmetit ishte qyteti i Durrësit, dhe konkretisht zona e Thumanës, ku ka patur 3 pallate të shembura, ndërkohë që problemet nuk mungojnë as në Fushë-Krujë, apo te Kavalishenca, ku mbeti i vdekur kryekomisari Bajram Hajdarmataj. 

Gjithë shteti ndërkohë është në Durrës, ku po punohet për të shpëtuar jetët që ndodhen nën rrënoja. Ndërkohë, që edhe lëkundjet nuk kanë ndaluar. Herë pas here, me magnitudë shumë më të ulët dhe me fuqi më të vogël goditjeje, toka në Tiranë dhe Durrës vijon të dridhet.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Bilanc tragjik, shkon në 21 numri i viktimave nga tërmeti
Next post Gazetari Muhamed Veliu s’mban dot lotët në transmetim live, jep lajmin e keq për dy të rinjtë në Thumanë