Masat pas tërmetit/ Hiqen depozitat qendrore të gazit nga 6 subjekte në zonën e Durrësit

Read Time:40 Second

Nisin kontrollet në të gjitha subjektet e dëmtuara nga tërmeti në Durrës, me qëllim heqjen e depozitave qendrore të gazit.

Kështu, në zbatim të urdhrit të brendshëm të kryeinspektorit, strukturat e Inspektoratit Shtetëror Teknik dhe Industrial (ISHTI), duke bashkërenduar aksionin edhe me Shtabin e Emergjencave Civile, kanë ushtruar kontrolle në të gjitha subjektet e dëmtuara gjatë tërmetit në zonën e Durrësit, me qëllim heqjen e depozitave qendrore të gazit në subjektet me impiante qendrore të GLN.

Nga ana e grupeve të ISHTI janë hequr 6 depozita të mëdha, konkretisht në subjektet:

1- Vila Verde

2- Hotel Lubjana

3- Hotel Tropikal

4- Karburant Gega “plazh”

5- Hotel Mia Mar

6- Restorant Reom në Manzë, Durrës

Inspektorati Shtetëror Teknik dhe Industrial (ISHTI), sqaroi se kontrollet po vijojnë edhe në zonat e tjera të prekura nga tërmeti.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tërmeti/ Shkollat, kopshtet dhe çerdhet mbyllur edhe nesër
Next post 18 viktima nga tërmeti/ NATO ul flamujt në gjysmë shtizë