Home Aktualitet 12 orë pas tërmetit, ende ka njerëz poshtë rrënojave, vijon operacioni i shpëtimit

12 orë pas tërmetit, ende ka njerëz poshtë rrënojave, vijon operacioni i shpëtimit

nga Albina Hoxhaj

Mbi 12 orë pas goditjes së parë të termetit me magnitudë 6,4 ballë, ende ka njerëz që ndodhen poshtë rrënojav bilanci është tragjik, 18 të lënduar dhe mbi 600 persona të lënduar. Dëme të pallogaritshme materiale. Situata është tejet e vështirë në Durrës dhe Thumanë.

Lajme te ngjashme