Home Aktualitet Rama në Thumanë, gruaja i qan në krah: Më nxirrni vëllanë dhe nusen

Rama në Thumanë, gruaja i qan në krah: Më nxirrni vëllanë dhe nusen

nga Albina Hoxhaj

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në këto momente në Thumanë, aty ku edhe lëkundjet e tërmetit shkaktuan  viktima dhe dhjetëra të plagosur. I shoqëruar nga zv.kryeminsitri Erjon Braçe, kreu i qeverisë ka takuar banorët, si dhe është njohur nga afër me situatën e rënduar e pasojat tragjike.

Një grua mes lotësh dhe e mbërthyer nga dhimbja e madhe i është drejtuar kryeministrit me thirrjet dhe lutjet: Me nxirrni vellanë dhe nusen, aman, mi nxirrni shpejt”.

Lajme te ngjashme