Home Aktualitet Jo vetëm Kosova, Maqedonia e Veriut dhuron 100 mijë euro për Shqipërinë

Jo vetëm Kosova, Maqedonia e Veriut dhuron 100 mijë euro për Shqipërinë

nga Albina Hoxhaj

Fqinjët tanë, Maqedonia e Veriut do japë një shumë prej 6 milionë denarëve ose 100 mijë euro si ndihmë fillestare për Shqipërinë pas tërmetit me bilanc tragjik në vendin tonë.

Ky vendimi u mor në mbledhjen e sotme të qeverisë maqedonase.

Burime nga qeveria bëjnë me dije se një ekip prej rreth 30 personave do të dërgohen në Shqipëri për të marrë pjesë në operacionet e shpëtimit dhe të ndihmës së parë në zonat e prekura.

Lajme te ngjashme