Home Aktualitet Shpëtoi për mrekulli/ Robert Cara del i gjallë nga banesa, ‘lë’ nën rrënoja gruan dhe katër fëmijët

Shpëtoi për mrekulli/ Robert Cara del i gjallë nga banesa, ‘lë’ nën rrënoja gruan dhe katër fëmijët

nga Albina Hoxhaj

Ka dalë nga rrënojat Robert Cara 57 vjeç. Kërkesa e tij e parë sapo është vendosur në barrelë ka kërkuar që t’i jepet ujë. Banorët e tjerë të pranishëm kanë treguar se ai është Robert Cara, 57-vjeç. 

Cara ka qënë i pranishëm në banesë bashkë me gruan e tij, Fatën dhe katër fëmijët e tyre, ku më i madhi është 30 vjeç. Deri më tani nga rrënojat është shpëtuar vetëm kryefamiljari. 

Lajme te ngjashme