Home Aktualitet Bilanci tragjik i tërmetit në Shqipëri, SHBA: Jemi pranë jush, ngushëllime familjeve

Bilanci tragjik i tërmetit në Shqipëri, SHBA: Jemi pranë jush, ngushëllime familjeve

nga Albina Hoxhaj

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë ka reaguar pas tërmetit të rënë sot në Shqipëri. Në një reagim në Facebook, ambasada shprehet se është krah shqipërisë në këto momente dhe shprehin ngushëllimet për të gjitha familjet e viktimave.

Shtetet e Bashkuara shprehin ngushëllimet më të thella për të gjitha familjet dhe komunitetet e prekura nga tërmeti. Shtetet e Bashkuara janë pranë miqve tanë në Shqipëri, ashtu si amerikanët dhe shqiptarët kanë qëndruar gjithnjë pranë njëri-tjetrit në kohë të vështira. Ne vijojmë të ndjekim situatën nga afër dhe jemi në gatishmëri për të ofruar mbështetjen tonë“, shkruhet në njoftim.

Lajme te ngjashme