Burime për Dosja.al bëjnë me dije se edhe dy orë pas tërmetit të fuqishëm, tronditjet e të cilit pritet të kenë lënë edhe viktima pas, ushtria dhe policia janë ‘në gjumë’.

As ushtria dhe as policia nuk janë vënë në gatishmëri ndërkohë që i gjithë vendi është përfshirë në kaos pas tërmetit të fuqishëm.

Burime për Dosja.al bëjnë me dije se edhe dy orë pas tërmetit të fuqishëm, tronditjet e të cilit pritet të kenë lënë edhe viktima pas, ushtria dhe policia janë ‘në gjumë’.

Dosja.al mëson se deri më tani nuk është dhënë asnjë urdhër që forcat blu dhe ushtarake të vihen në gatishmëri të plotë.

Shqipëria është tronditur nga një tërmet i fuqishëm në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mësohet se epiqendra e tërmetit 6.4 ballë ka qenë në Durrës por është ndjerë në të gjithë vendin.

Dëmet materiale janë të panumërta ndërkohë që gazetari Sokol Balla ka dhënë edhe alarmin për tre persona të vdekur në Thumanë.