Tërmeti i fuqishëm, gazetari Sokol Balla jep alarmin: Kanë vdekur tre persona

Read Time:35 Second

Gazetari Sokol Balla ka dhënë alarmin për tre të vdekur ose edhe më tepër në Thumanë e Laç, si pasojë e tërmetit të fuqishëm.

Në një status në Twitter, Balla shkruan se të paktën tre persona kanë ndërruar jetë, ndërsa mësohet se burime qeveritare i kanë thënë se ka shumë më tepër viktima.

Tre te vdekurit e pare, ne Thumane dhe Lac. Burime qeveritare flasin per shume me teper. Pamjet nga Thumana. Njerezit kerkojne familjaret nen germadha,“- shkruan Balla në Twitter.

Shqipëria është tronditur nga një tërmet i fuqishëm në orët e para të mëngjesit të sotëm. Mëoshet se epiqendra e tërmetit 6.4 ballë ka qenë në Durrës por është ndjerë në të gjithë vendin.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Tërmeti i fuqishëm, Lleshaj thirrje qytetarëve: Lironi rrugët
Next post Situatë e rëndë në Thumanë, konfirmohet për 1 të vdekur