Home Aktualitet Tërmeti, Manastirliu: Mbi 50 të lënduar në Spitalin e Traumës

Tërmeti, Manastirliu: Mbi 50 të lënduar në Spitalin e Traumës

nga Albina Hoxhaj

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu raporton për rreth 50 të dëmtuar dhe nën kujdesin e mjekëve në spitalin e Traumës.

“Jemi në gadishmëri me ekipet mjekësore në të gjitha spitalet” u shpreh Manastirliu e cila ndodhet ne spitalin e traumes.

Lekundja me e forte e termetit u shenua rreth ores 03:54 minuta dhe u pasua nga nje sere lekundjesh te tjera.

Lajme te ngjashme