Home Aktualitet 6.6 ballë, tërmeti i fortë shkund gjithë Shqipërinë, qytetarët në panik

6.6 ballë, tërmeti i fortë shkund gjithë Shqipërinë, qytetarët në panik

nga Albina Hoxhaj

Një tërmet me magnitudë 6.6 ballë dhe epiqëndër Durrësin ka lëkundur vendin rreth orës 4 të mëngjesit të sotëm.

Të frikësuar, banorët kanë lënë shtëpitë dhe kanë dalë në rrugë.

Ende nuk dihet nëse ka të lënduar apo dëme materiale.

Lajme te ngjashme