Home Aktualitet “Nuk është koha për tubime”! Pandeli Majko mesazh Ilir Metës

“Nuk është koha për tubime”! Pandeli Majko mesazh Ilir Metës

nga Albina Hoxhaj

Ministri i Diasporës, Pandeli Majko, e cilësoi të paprecedentë thirrjen e Presidentit Ilir Meta drejtuar shqiptarëve, që të mblidhen më 8 dhjetor në “Qytet Studenti”, për një tubim në mbrojtje të demokracisë dhe Kushtetutës. I pyetur nga mediat, ministri Majko kritikoi Kreun e Shtetit, teksa tha se ai duhet të ulë palët në tavolinë për dialog dhe jo të bëjë thirrje për miting.

“Nuk është koha për tubime, 8 dhjetori i takon një situate të caktuar. Presidentit i duhet të ulë palët në tavolinë dhe jo të bëhet palë. Nuk e kuptoj konceptin se duhet të dalë presidenti nëpër Shqipëri dhe të bëjë miting. Nuk di të ekzistojë ky precedent në vende të tjera perëndimore, ku ne aspirojmë”, tha Majko.

Lajme te ngjashme