Home Aktualitet Paralajmërimi i fortë i Abin Kurtit: Do çoj para prokurorisë edhe zyrtarë të Vetëvendosjes

Paralajmërimi i fortë i Abin Kurtit: Do çoj para prokurorisë edhe zyrtarë të Vetëvendosjes

nga Albina Hoxhaj

Debate u zhvilluan në “Open” në Top Channel, ku i ftuar është Albin Kurti.

Albin Kurti tha se koalicioni me LDK ka përparuar goxha dhe është në fazat përfundimtare.


Me LDK-në ishim opozta e djeshme. Populli vendosi që ne duhet të jemi qeveria e së nesërmes. Ne do ta çlirojmë prokurorinë dhe gjyqsorin nga ekzekutivi. Unë nuk jap amnisti. Do shkoj para prokurosië edhe zyrtarë të Vetëvendosjes. Në Prishtinë, shtëpia e parë që prishëm ishte shtëpia e një aktivisti pasi kishte një shtesë pa leje. Unë nuk jap amnisti për askënd”, u shpreh Albin Kurti.

Lajme te ngjashme