Reforma në drejtësi, Panariti: Shqipëria ndodhet në koma!

Read Time:33 Second

Nga Edmond Panariti

Shqiperia ndodhet ne koma! Sepse “kirurgu”, i reformës ne drejtesi nuk ndoqi procedurat e dakordesuara kushtetuese, por ja paralizoi asaj qendrat jetesore dhe funksionale me bisturine e “paligjshmerise”… Tani sistemi eshte ne “koma”, pra as i gjalle, dhe as i vdekur.. Ne keto kushte, nuk mund te vazhdoje sherimi i tij, pa e risjelle fillimisht ne jete ate! Kjo arrihet duke ripare dhe korrigjuar te gjitha shmangiet dhe shkeljet ne procesin e dakordesuar dhe votuar me konsensus nga “keshilli i mjekeve” . U tremb me te drejte edhe fqinji yne dhe tha: Une nuk futem ne operacione te tilla, ku te nxjerrin sytë, per te vene vetullat!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Media italiane: Stadiumi xhevahir i Tiranës
Next post Rastësi apo jo? Prokurori dhe gjyqtari që dënuan bandën e Lushnjës, u përjashtuan