Home Aktualitet Meta nis takimin me opozitën, Kryemadhi dërgon Petrit Vasilin

Meta nis takimin me opozitën, Kryemadhi dërgon Petrit Vasilin

nga Albina Hoxhaj

Pas ftesës së Presidentit Ilir Meta, pak minuta më parë kanë mbërritur përfaqësuesit e parë të opozitës në Presdiencë. Të parët që janë parë në zyrën e Metës kanë qenë kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi dhe ish-deputetja Mesila Doda. Po ashtu ka shkuar Dashamir Shehi, Vangjel Dule, Fatmir Mediu dhe nga LSI ka shkuar Petrit Vasili dhe jo kryetarja Monika Kryemadhi. Ndërkohë që pritet që në takim të shkojë dhe kreu i Partisë Demorkatike, Lulzim Basha, i cili ka pranuar më herët ftesën nga Meta.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!