Home Aktualitet Pse ftoi Sorosin në takim? Meta zbulon arsyet, tregon nëse do bëjë ‘paqe’

Pse ftoi Sorosin në takim? Meta zbulon arsyet, tregon nëse do bëjë ‘paqe’

nga Albina Hoxhaj

Presidenti Meta u pyet në Open se cila ishte arsyeja që ai ftoi në takim edhe fondacionin e shoqërisë së hapur SOROS, si dhe përfaqësues të shoqërisë civile të angazhuar me reformën në drejtësi.

Nuk një ftesë të veçantë por ideja është që të ketë një takim me ata që kontribuuan për reformën në drejtësi. S’ka arsye pse të përjashtojmë njeri.

Unë jam president dhe ftoj të gjithë shoqërinë civile”, tha Meta.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!