Home Aktualitet Tedi Blushi: Zëdhënësja e BE të mos keqpërdoret nga Rilindja

Tedi Blushi: Zëdhënësja e BE të mos keqpërdoret nga Rilindja

nga Albina Hoxhaj

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi ka reaguar për një qëndrim mediatik të mbajtur sot nga zëdhënësja e BE-së, Maja Koçijançiç lidhur me përplasjen për Gjykatën Kushtetuese në Tiranë.

Blushi shprehet se “Maja të lexojë Kushtetutën në shqip dhe të mos keqpërdoret nga Rilindja për lajme dite!”.

Në një reagim për mediat në Tiranë, zëdhënësja e BE duket e pa informuar mbi procedurat e zgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, teksa i jep më shumë rëndësi një dokumenti të Ardian Dvroanit, sa Kushtetutës së Shqipërisë.

Lajme te ngjashme