Hetimet për Kajmaku, Sekuestrohet celulari i nënkryetarit të Bashkisë Vorë, Gentian Picarit

Read Time:41 Second

Prokuroria e Tiranës ka sekuestruar celularin e nënkryetarit të Bashkisë së Vorës, Gentian Picarit pasi dyshohet se ka pasur lidhje të ngushta e ish-kryetarin e shpallur në kërkim, Agim Kajmakun.

Theksojmë se Picari është emëruar në postin e nënkryetarit nga Agim Kajmaku, pasi ky i fundit shkarkoi nga detyra 2 nënkryetarët e kësaj bashkie, Laureta Omerit dhe Hekuran Brahimajt.

Për më shumë se një javë Agim Kajmaku është shpallur në kërkim. Prokuroria njoftoi se se Kajmaku rezulton në kërkim për 3 vepra penale. Sipas dokumentit bëhet me dije se veprat për të cilat akzuzohet ish-numri 1 i Vorës, janë:  “Shpërdorimi i detyrës”, “Falsifikimi i vulave, stampave ose formularëve” dhe “Kryerja e funksionit pas dhënies fund të tij”. Në bazë të Kodit Penal, këto vepra janë të rënda dhe dënimi shkon deri në 15 vite burgim.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Dergjur nga helmimi i ‘sofistikuar’, flet mjeku që vizitoi i pari Goxhajn: Kurrë nuk kam parë një sëmundje të tillë
Next post Ambasadori i Norvegjisë Jens Erik Grondahl i paraqet Letrat Kredenciale Presidentit Meta