Kryemadhi takonChristopher Coons senator i Delaware, ja çfarë i kërkoi

Read Time:36 Second

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi zhvilloi një takim me Z.Christopher Coons, Senator i Delaware dhe stafin e tij. Gjatë këtij këtij takimi Kryemadhi diskutoi çështje të brendshme dhe të nxehta të politikës së jashtme të rajonit tonë.Numri 1 i LSI-së theksoi se në takim ka kërkuar një vemendje të shtuar të SHBA dhe Senatit të saj për Shqipërinë.

Statusi i plotë i Kryemadhit:

Me Z.Christopher Coons, Senator i Delaware dhe stafin pata kënaqesinë të ndaja mjaft probleme çështje të brendshme në Shqipëri, por edhe disa nga argumentet më të nxehta të politikës së jashtme të rajonit tonë.
Kërkova një vemendje më të shtuar të SHBA dhe Senatit të saj për Shqipërinë .#More America in Albania#

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kim Mehmeti: Në Shqipëri, libreza e partisë të bën më të lexuarin, edhe drejtor biblioteke
Next post Partia Socialiste zgjedh sot delegatët e Kongresit, Rama dhe Ruçi në qendrën e votimit në Tiranë