Përfaqësuesit e maxhorancës largohen nga studio, nuk përballen me banorët e Astirit

Read Time:43 Second

Një incident ka ndodhur në emisionin “Open” të gazetares Eni Vasili. Për të diskutuar për prishjen e banesate tek Astiri kanë qenë përfaqësues të opozitës, medias e maxhorancës, por këta të fundit janë larguar sapo emisioni ka filluar.

Përfaqësuesit e qeverisë janë larguar nga tryeza e debatit pasi në studion si publik ishin banorët e Unazës së Re, të cilëve u janë prishur shtëpitë.

Por sapo në studio ka hyrë një grup i banorëve të Astirit, janë larguar të dy përfaqësuesit e qeverisë.

Në studio ka mbetur gazetari Andi Bushati dhe zyrtari i PD-së, Jamarbër Malltezi, ndërsa më tej janë bashkuar dhe ish-deputeti i PD, Klevis Balliu dhe aktivisti Ervin Goci.

Të ftuarit kanë vijuar diskutimet dhe si publik në studio janë dhe banorët e Astirit që për më shumë se 1 vit po protestojnë kundër shembjes së banesave të tyre.


Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kuvendi projekt-rezolutë për dekretin e Metës, diskutohet nesër në seancë të jashtëzakonshme
Next post Datë të re zgjedhjesh në Shkodër dhe Vorë?!/ ‘Të shkojnë te berberi, meqë tani shkojnë te noteri’